Geïrriteerd door HVC beleid, Lelystad

Ik schreef gisteren al over de gesloopte container, vandaag gebeld met HVC.
Ik legde het uit en de reactie va de mevrouw was o geen probleem gebeurt vaker. Ik was compleet verbaasd over de schade, maar zij vond het allemaal gewoon dat gebeurt wel eens met de grijper. Nou ja prima hij kan dus vervangen worden en dat gaan we regelen.
De eerste vrije plek is dan 26 september…ik zeg dan nog dat is na onze leeging, ja egt ze maar vol is vol ik zeg nog nou als het nu de restafval bak was dan had ik 3 keer niet kunnen aanbieden? Nou haar reactie we moeten snel zijn anders is deze plek via collega weg en dan wordt het eind oktober, ik zeg gauw ok. Krijg te horen maak hem leeg…euh is hij al en maak hem schoon doe we niet is papierbak is niet vies, en tot slot zet hem voor half 8 aan de openbare weg voor u huis.
We hangen op en ik denk dat ik nu steeds meer snap waarom mensen onze stad vervuilen, het wordt je echt onmogelijk gemaakt door HVC.
Grofvuil 3-4 weken wachttijd en je moet heel precies en letterlijk melden wat je neer zet, container door hun medewerkers gesloopt en vervangen duurt 6 weken! Hoe je dat oplost met je afval tja niet hun probleem.
Heb op Twitter ook iets gemeld hierover, maar geen reactie van HVC of Gemeente Lelystad die verantwoordelijk is voor beleid. Anderen zeggen, klacht indienen, maar daar heb ik denk ik geen vut meer voor ben al dit gezeur zo zat.
Voor nu kan ik oud papier dus niet in de container kwijt, dus maar in een doos in de berging of zo.

Dit bericht is geplaatst in Dagelijks Leven. Bookmark de permalink.

Geef een reactie